هنگامی که پهپاد شما بر فراز یک سایت بازرسی حیاتی شناور است، در برابر ضربالاجل تحویل، مسابقه میدهد، یا کیلومترها زمین را در یک پرواز نقشهبرداری میکند، آخرین چیزی که نیاز دارید باتری است که زمان پرواز شما را محدود میکند یا تحت بارهای جریان بالا مبارزه میکند. OID13119358-120000mAh-3.7V-3C-0112 از Shenzhen Jianheng Technology Co Ltd دقیقاً برای همین لحظات مهندسی شده است. با ظرفیت معمولی 123.0Ah، حداقل ظرفیت 120.0Ah، و چگالی انرژی متوسط 421Wh/kg، این سلول پلیمری لیتیوم-یون با ظرفیت فوقالعاده، استقامت، قدرت و قابلیت اطمینان مورد نیاز سکوهای پهپاد و پهپادهای حرفهای را ارائه میدهد.
این سلول فقط مربوط به اعداد خام نیست. این در مورد حل مشکلات عملیاتی واقعی است: زمان های کوتاه پرواز، کاهش ولتاژ در زیر گاز سنگین، چرخه های شارژ مجدد آهسته، و نگرانی های ایمنی در طول ماموریت های تهاجمی. جیان هنگ یک پوسته پلاستیکی آلومینیومی، مقاومت داخلی کم و محدوده دمای عملیاتی گسترده را ترکیب کرده است تا سلولی را ایجاد کند که در زمانی که بیشترین اهمیت را دارد، کارایی داشته باشد.
| پارامتر | ارزش | توجه داشته باشید |
|---|---|---|
| ظرفیت (معمولی) | 123.0Ah | 0.2 درجه سانتی گراد در 4.3 ولت تا 2.5 ولت در 25 مثبت یا منفی 2 درجه سانتی گراد |
| ظرفیت (حداقل) | 120.0Ah | 0.2 درجه سانتی گراد در 4.3 ولت تا 2.5 ولت در 25 مثبت یا منفی 2 درجه سانتی گراد |
| ACIR در 1 کیلوهرتز | کمتر یا مساوی 1.0 میلی اهم | 40% SOC در 25 مثبت یا منفی 2 درجه سانتیگراد |
| وزن متوسط | 1080.0 گرم مثبت یا منفی 3.5٪ | |
| میانگین چگالی انرژی | 421 وات ساعت بر کیلوگرم | |
| ولتاژ قطع شارژ | 4.3 ولت | |
| ولتاژ قطع تخلیه | 2.5 ولت | |
| ولتاژ اسمی | 3.7 ولت | 0.1 درجه سانتی گراد در 4.3 ولت تا 2.5 ولت در 25 مثبت یا منفی 2 درجه سانتی گراد |
| دمای کارکرد - شارژ (0 تا 5 درجه سانتیگراد) | 0.1C (حداکثر) تا 4.3V | |
| دمای کارکرد - شارژ (6 تا 15 درجه سانتیگراد) | 0.2C (حداکثر) تا 4.3V | |
| دمای کارکرد - شارژ (16 تا 24 درجه سانتیگراد) | 0.3C (حداکثر) تا 4.3V | |
| دمای کارکرد - شارژ (25 تا 35 درجه سانتیگراد) | 0.5C (حداکثر) تا 4.3V | |
| دمای کارکرد - شارژ (36 تا 45 درجه سانتیگراد) | 0.2C (حداکثر) تا 4.3V | |
| روش شارژ استاندارد | 0.2C CC تا 4.3V، 4.3V CV تا 0.02C | |
| روش تخلیه استاندارد | 0.2C | |
| حداکثر جریان شارژ | 0.5C (پیوسته) | |
| حداکثر جریان تخلیه | 2.0C (پیوسته) | SOC بیشتر یا مساوی 15%؛ ولتاژ بیشتر یا مساوی 2.9 ولت |
| حداکثر جریان تخلیه پالس | 3.0C/30s | SOC بزرگتر یا مساوی 50% |
| دمای ذخیره سازی (40% SOC، 12 ماه) | -20 تا 25 درجه سانتیگراد با حداکثر RH 80٪ | |
| دمای ذخیره سازی (40% SOC، 3 ماه) | -20 تا 35 درجه سانتیگراد با حداکثر RH 80٪ | |
| دمای ذخیره سازی (40% SOC، 1 ماه) | -43 تا 45 درجه سانتیگراد با حداکثر RH 80٪ |
ابعاد سلول بدون مقیاس اندازه گیری می شود. ضخامت سلول حداکثر 11.8 میلی متر در 40٪ SOC و حداکثر 13.5 میلی متر در 100٪ SOC برای سلول های تازه است. حداکثر عرض 119.0 میلی متر و حداکثر طول آن 358.0 میلی متر است.
| مورد | ارزش | تحمل | توجه داشته باشید |
|---|---|---|---|
| ضخامت (T) | حداکثر 11.8 میلی متر | 40% SOC، سلول تازه | |
| ضخامت (T) | حداکثر 13.5 میلی متر | 100٪ SOC، سلول تازه | |
| عرض (W) | حداکثر 119.0 میلی متر | ||
| طول (L) | حداکثر 358.0 میلی متر | ||
| طول درزگیر (A) | 0.5 تا 3.0 میلی متر | ||
| عرض برگه (B) | 80.0 مثبت یا منفی 0.2 میلی متر | مثبت یا منفی 0.2 میلی متر | |
| ضخامت زبانه (آلومینیوم) | 0.40 مثبت یا منفی 0.02 میلی متر | مثبت یا منفی 0.02 میلی متر | |
| ضخامت زبانه (روکش نیکل مسی) | 0.30 مثبت یا منفی 0.02 میلی متر | مثبت یا منفی 0.02 میلی متر | |
| عرض آب بندی بالا (C) | 14.0 مثبت یا منفی 1.0 میلی متر | مثبت یا منفی 1.0 میلی متر | |
| لبه باتری فاصله زبانه (L1) | 19.3 مثبت یا منفی 2.0 میلی متر | مثبت یا منفی 2.0 میلی متر | |
| طول برگه (L2) | 22.0 مثبت یا منفی 2.0 میلی متر | مثبت یا منفی 2.0 میلی متر |
| مورد | وضعیت | نتیجه |
|---|---|---|
| ظاهر | بازرسی بصری | بدون نقص و بدون نشتی |
| بعد | اندازه گیری کولیس | طبق بند 4 |
| وزن | اندازه گیری تعادل | طبق بند 3.3 |
| ولتاژ حمل و نقل | اندازه گیری ولت متر | 3.30 تا 3.60 ولت (40٪ SOC) |
| امپدانس داخلی اولیه | امپدانس AC در 1 کیلوهرتز، 40٪ SOC | کمتر یا مساوی 1.0 میلی اهم |
| ظرفیت تخلیه | شارژ استاندارد و سپس تخلیه استاندارد در دمای 25 مثبت یا منفی 2 درجه سانتیگراد | حداقل 120.0Ah |
| چرخه زندگی | شارژ 0.2C CC به 4.3V، 4.3V CV تا 0.05C قطع؛ تخلیه 0.5C CC تا 2.5V؛ 25 مثبت یا منفی 2 درجه سانتیگراد؛ با تقسیم؛ بین سیکل ها 30 دقیقه استراحت کنید | بزرگتر یا مساوی 80 درصد ظرفیت اولیه در 300 سیکل |
| تست نشتی | کاملاً شارژ شده، در دمای 60 مثبت یا منفی 2 درجه سانتیگراد و 85 مثبت یا منفی 5٪ RH به مدت 7 روز ذخیره می شود. | بدون نشتی |
| ویژگی تخلیه دمای بالا/پایین | شارژ: 0.2C CC تا 4.3V، 4.3V CV تا 0.02C قطع در 25 مثبت یا منفی 2 درجه سانتیگراد. دبی: 0.2C CC تا 2.0V در 20- مثبت یا منفی 2 درجه سانتیگراد، 0.2C CC تا 2.0V در 40- مثبت یا منفی 2 درجه سانتیگراد، 0.2C CC تا 2.5V در 55 مثبت یا منفی 2 درجه سانتیگراد | بیش از 80% ظرفیت اولیه در 20- مثبت یا منفی 2 درجه سانتیگراد. بیش از 60% ظرفیت اولیه در 40- مثبت یا منفی 2 درجه سانتیگراد. بیش از 95٪ ظرفیت اولیه در 55 مثبت یا منفی 2 درجه سانتیگراد |
| تست اتصال کوتاه خارجی | شارژ کامل، اتصال کوتاه با مقاومت 20 میلی اهم به مدت 10 دقیقه، مشاهده 1 ساعت در دمای اتاق | بدون انفجار و بدون آتش |
| تست تخلیه بیش از حد | تخلیه کامل، تخلیه 1C CC به مدت 90 دقیقه پس از شارژ استاندارد، مشاهده 1 ساعت | بدون انفجار، بدون آتش سوزی و بدون نشتی |
| تست خرد کردن | کاملاً شارژ شده، با نیم سیلندر 75 میلیمتری با سرعت کمتر یا مساوی 2 میلیمتر بر ثانیه خرد میشود تا زمانی که ولتاژ به 0 ولت یا تغییر شکل به 15 درصد یا فشار به 100 کیلو نیوتن برسد، مشاهده شد 1 ساعت | بدون انفجار و بدون آتش |
| تست اضافه شارژ | شارژ کامل، شارژ 1C CC تا 1.1 برابر حداکثر ولتاژ شارژ یا 115% SOC، مشاهده شده 1 ساعت | بدون انفجار و بدون آتش |
| تست رها کردن | کاملاً شارژ، از ارتفاع 1 متری روی زمین بتنی با پایانههای رو به پایین، 1 ساعت مشاهده شد | بدون انفجار، بدون آتش سوزی و بدون نشتی |
| تست غوطه وری در آب شور | کاملا شارژ شده، به مدت 2 ساعت در محلول NaCl 3.5% غوطه ور شده است | بدون انفجار و بدون آتش |
| تست فشار پایین | کاملا شارژ شده، در 11.6 کیلو پاسکال و دمای اتاق به مدت 6 ساعت ذخیره شده، 1 ساعت مشاهده شد. | بدون انفجار، بدون آتش سوزی و بدون نشتی |
| تست چرخه دما | شارژ کامل، 5 بار چرخه بین -40 درجه سانتیگراد تا 85 درجه سانتیگراد، مشاهده شده 1 ساعت | بدون انفجار، بدون آتش سوزی و بدون نشتی |
| عملکرد ذخیره سازی | به مدت 30 روز در دمای 25 مثبت یا منفی 2 درجه سانتیگراد و 65 مثبت یا منفی 20٪ RH نگهداری می شود. | ظرفیت باقیمانده بیشتر یا مساوی 90 درصد ظرفیت اولیه |
یک پهپاد پیمایشی را تصور کنید که باید 500 هکتار را در یک پرواز پوشش دهد. با یک باتری معمولی 20 آمپر ساعتی، این ماموریت ممکن است به تعویض باتری های متعدد و ساعت ها توقف نیاز داشته باشد. سلول OID 13119358 با ظرفیت معمولی 123.0Ah خود می تواند استقامت پرواز را به طور چشمگیری افزایش دهد. برای پلتفرمی که 100 آمپر در کروز مصرف می کند، ریاضیات ساده است: 123 آمپر بر 100 آمپر تقسیم بر 100 آمپر، بیش از 1.2 ساعت پرواز مداوم می دهد، در حالی که با یک بسته 20 آمپر ساعتی فقط 12 دقیقه طول می کشد. این تفاوت بین یک پرش سریع و یک عملیات نقشه برداری در مقیاس کامل است.
اما ظرفیت به تنهایی کافی نیست. هنگامی که پهپاد به شدت بالا می رود یا با باد مخالف مبارزه می کند، جریان جریان افزایش می یابد. OID 13119358 حداکثر جریان تخلیه مداوم 2.0C (تقریباً 240A) و جریان تخلیه پالس 3.0C (تقریباً 360A) را به مدت 30 ثانیه پشتیبانی می کند. این بدان معناست که کاهش ولتاژ به حداقل می رسد و پهپاد قدرت پایداری را حتی در طول مانورهای سخت حفظ می کند. ACIR کم کمتر یا مساوی 1.0 میلی اهم در فرکانس 1 کیلوهرتز تضمین می کند که انرژی به طور کارآمد تحویل داده می شود، نه به عنوان گرما هدر می رود.
شارژ سریع یکی دیگر از عوامل مهم است. با حداکثر جریان شارژ مداوم 0.5 درجه سانتیگراد، سلول را می توان در حدود 60 آمپر شارژ کرد. برای یک بسته 120 آمپر ساعتی، این به معنای شارژ کامل در حدود دو ساعت است که زمان چرخش بین ماموریت ها را کاهش می دهد. محدوده دمای شارژ گسترده، از 0 درجه سانتیگراد تا 45 درجه سانتیگراد با کاهش، امکان کار در آب و هوای مختلف، از پروازهای صبح سرد تا شرایط گرم بیابانی را فراهم می کند.
ایمنی در هوانوردی بسیار مهم است. OID 13119358 یک باتری سخت از آزمایشات را پشت سر گذاشته است: اتصال کوتاه خارجی، تخلیه بیش از حد، له شدن، شارژ بیش از حد، افت، غوطه ور شدن در آب شور، فشار کم و چرخه دما. در هر مورد، سلول هیچ انفجار و آتشی از خود نشان نداد. این سطح از عملکرد ایمنی به یکپارچهسازان و اپراتورها اطمینان میدهد که باتری ضعیفترین حلقه در یک ماموریت حیاتی نخواهد بود.
یک اپراتور پهپاد تحویلی را در نظر بگیرید که نیاز به حمل تجهیزات پزشکی به مناطق دور افتاده دارد. هر پرواز 45 دقیقه است. این پهپاد با سلول 123 آمپر ساعتی می تواند محموله سنگین تری را حمل کند یا مسیر طولانی تری را بدون شارژ مجدد طی کند. عمر چرخه بیشتر یا مساوی 80 درصد ظرفیت اولیه پس از 300 چرخه به این معنی است که باتری می تواند صدها ماموریت را قبل از تخریب قابل توجه پشتیبانی کند. در یک ماموریت در روز، این تقریباً یک سال خدمات قابل اعتماد است. عملکرد ذخیره سازی، با ظرفیت باقیمانده بیشتر یا مساوی 90٪ پس از 30 روز در دمای 25 درجه سانتیگراد، تضمین می کند که باتری در صورت نیاز حتی پس از دوره های عدم فعالیت آماده است.
برای مسابقات هواپیماهای بدون سرنشین با کارایی بالا یا سبک آزاد، قابلیت تخلیه پالس 3.0 درجه سانتیگراد به مدت 30 ثانیه انفجار قدرت مورد نیاز برای شتاب سریع و صعودهای عمودی را فراهم می کند. طراحی سبک وزن، با وزن متوسط 1080 گرم و چگالی انرژی 421 وات ساعت بر کیلوگرم، به پایین نگه داشتن وزن کلی پهپاد کمک می کند و چابکی و زمان پرواز را بهبود می بخشد.
برای اطمینان از عملکرد ایمن و بهینه، همیشه این دستورالعمل ها را دنبال کنید:
باتری باید در محیطی خشک، سایه و خنک نگهداری شود. محدوده دمای ذخیره سازی 20- تا 25 درجه سانتیگراد در 80٪ RH max برای 12 ماه، -20- تا 35 درجه سانتیگراد در 80٪ RH max برای 3 ماه، و -43- تا 45 درجه سانتیگراد در 80٪ RH max برای یک ماه، همه در 40٪ SOC است. برای نگهداری طولانی مدت (بیش از یک ماه)، SOC باید روی 50% تنظیم شود. پس از سه ماه ذخیره سازی 50 درصد SOC، باتری باید یک بار شارژ و دشارژ شود تا SOC روی 50 درصد تنظیم شود. اگر 50٪ ذخیره سازی SOC بیش از 9 ماه بدون تعمیر و نگهداری شارژ-تخلیه باشد، Jianheng مسئولیت حفاظت از کیفیت به دلیل از دست دادن ظرفیت یا سایر نقص ها را نخواهد داشت. باتری قبل از ارسال تا 40 درصد حداقل ظرفیت شارژ می شود و ولتاژ آن در 3.25 ولت تا 3.65 ولت کنترل می شود. آزمایش اندازه گیری باید ظرف یک ماه پس از ارسال از کارخانه انجام شود. در طول حمل و نقل، باتری باید از اتصال کوتاه، رطوبت و آسیب مکانیکی محافظت شود. مخلوط کردن سلول های P/N مختلف در یک سیستم باتری یا خودرو ممنوع است.
Jianheng تضمین کیفیت برای سلول باتری را فراهم می کند. مشتری باید بازرسی انبار را در مدت 15 روز پس از دریافت سلول ها، از جمله ولتاژ، خود تخلیه، مقاومت داخلی و ظاهر انجام دهد. سلول های معیوب بالقوه باید با Jianheng انتخاب و تأیید شوند. سلول های معیوب تولید شده توسط مشتری در طول فرآیند مونتاژ سلول پس از حمل و نقل، در محدوده تضمین کیفیت Jianheng نیستند. مشتری باید تعداد معقولی از سنسورهای حرارتی را برای نظارت و ثبت دمای سلول در طول کل عمر سرویس نصب کند. مشتری باید تهیه کند که هر محصول باید تحت نظارت، کنترل و حفاظت دقیق توسط سیستم مدیریت باتری (BMS) استفاده شود. مشتری باید اطلاعات دقیق BMS را برای بررسی طراحی و نگهداری سوابق به Jianheng ارائه دهد. مشتری باید سوابق کاملی از داده های نظارت BMS را در طول کل عمر سرویس هر محصول نگه دارد. هیچ ادعای ضمانت یا مسئولیتی بدون مجموعه کاملی از سوابق نظارت بر BMS در نظر گرفته نخواهد شد. مسئولیت محصول تابع شرایط و ضوابط قرارداد است. جیانهنگ این حق را برای خود محفوظ میدارد که بدون اطلاع قبلی، مشخصات محصول و ویژگیهای نگهداری را اصلاح کند.
این سلول باتری پهپاد پهپاد با ظرفیت فوق العاده بالا با حداقل تعداد سفارش 1 قطعه موجود است. برای قیمت گذاری و راه حل های سفارشی، لطفاً مستقیماً با Jianheng تماس بگیرید. گواهینامه شامل UN38.3 و MSDS است. توانایی تامین 100000 قطعه در ماه است. بسته بندی و جزئیات پورت در صورت درخواست در دسترس است.